Пропонується проводити повірку лічильників води, газу, електроенергії, тепла в деокупованих регіонах де припинилися активні бойові дій протягом трьох...
Наближення опалювального сезону для мешканців багатоквартирних новобудов доповнилось новими документами та новими тарифами на опалення. Аби не лишитись без тепла, власники квартир мають підписати договори у яких зазвичай ціни суттєво вищі аніж актуальні тарифи для населення. Хто ініціатор таких вимог та як бути, щоб не лишитись без опалення?
ОСББ, які створені забудовниками і займаються розповсюдженням документів із завищеними тарифами. Ціна на газ, яку враховують у опалювальних тарифах становить сучасну ринкову ціну на енергоресурс, а це - 31 гривня за кубометр. Тобто получається, що люди змушені платити по тарифам, які встановлено для підприємств.
За словами очільника центру допомоги ОСББ, такі ситуації можуть траплятись з мешканцями новобудов, чиї будинки формально ще не здали в експлуатацію, а отже вони вважаються комерційними, отже і тарифи для них виставляють як для юридичних осіб.
Якщо забудовники самовільно створюють ОСББ, вже не кажучи про ультиматуми щодо підписання тих чи інших документів, то це є порушенням закону. Забудовники можуть створити ОСББ лише, якщо оформлять право власності на не менш як половину квартир у будинку. У квартирах, де проживають люди, тарифи мають бути як і для усього населення, без урахування того яке право власності там є.
Голова ОСББ - формальний представник мешканців будинку і не може приймати рішення сам, а тим паче змушувати когось підписувати будь які документи. Будь-яка ініціатива голови може розглядатися як перевищення повноважень, оскільки всі питання мають розглядати колективно на зборах.
Схожі статті
Не зважаючи на особливий військовий стан в України, всі електростанції працюють стабільно.
Згідно з Указом президента №64/2022 "Про...
Види водомірів. Як вибрати лічильник води?
Тарифи, встановлені державою на оплату нормативів водопостачання та водовідведення, з кожним роком...
Коментарі 0
Залишити коментар