Державна програма термомодернізації житлового фонду - більше запитань, ніж відповідей

0

Кабмін затвердив масштабну програму з утеплення багатоквартирних будинків яка стартує у 2022 році.

Як реалізовуватимуть на практиці та з якими труднощами може зіштовхнутися програма "Тепла країна"?

Метою президентської програми, анансованої наприкінці минулого року главою держави, є енергомодернізація в країні та посилення її енергонезалежності.

Згідно представленого проекту державної програми з термомодернізації житлового фонду, планується здійснити утеплення тисяч багатоквартирних будинків. Розраховується на те, що дані заходи сприятимуть зниженню споживання енергоресурсів та зменшенню витрат громадян на опалення вдвічі.

Не дивлячись на те, що з бюджету планують витратити понад триста мільярдів гривень, громадяни також змушені будуть платити.

У 2022 році за цією програмою заплановано утеплити понад 5 тисяч житлових багатоповерхових будинків (до слова, житловий фонд Києва налічує в межах 10 тис. таких будинків).

З офіційних джерел про анонсовану масштабну програму енергозбереження відомо дуже мало. Проект був охарактеризований у загальних рисах.

У 2022 році уряд планує випустити додаткові облігації внутрішньої державної позики на суму 30 мільярдів гривень. Ці гроші мають надійти до "Української фінансової житлової компанії", яка буде здійснювати фінансування термомодернізації.

Реалізація кожного окремого проекту буде можлива виключно за умови співфінансування. Планується, що з бюджету покриватиметься до 20% витрат на утеплення, решту сплачуватимуть власники квартир.

За такої умови на 20 мільярдів бюджетних коштів, припадатиме 80 мільярдів коштів громадян.

Уряд пропонує здійснювати поступовий розрахунок протягом певного періоду за рахунок економії на енергоресурсах. Відповідно платіжка за комунальні послуги складатиметься з:

  • плати за опалення;
  • плати за роботи з термомодернізації.

Через декілька років, повністю розрахувавшись за утеплення, громадяни будуть сплачувати виключно за витрати на тепло.

Складнощі у реалізації державної програми "Тепла країна".

Оскільки про масштабний проект відомо дуже мало, у громадськості виникають певні занепокоєння з приводу втілення програми у життя. Досі немає відповідей на найважливіші питання, а саме:

  1. Чи можливо швидко з нуля створити таку нову надзвичайно масштабну систему?
  2. Чи готові вітчизняні будівельні компанії до проведення таких об'ємних робіт?
  3. Як переконати переважну більшість населення в часи економічної кризи у ефективності та необхідності термомодернізації житлового фонду?
  4. Як зменшити ризики зловживання владою та уникнути корупційних схем?

Варто зазначити, що шлях, яким піде програма енергозбереження залежатиме не тільки від органів законодавчої та виконавчої влади, а й від громадянської позиції пересічних українців, їхньої готовності контролювати владу та відстоювати власні права.

Коментарі 0

Залишити коментар